Eksperci Tias na konferencji ANTEA 15th Spring EMEA&ASIA PACIFIC
12 maja na konferencji ANTEA 15th Spring EMEA&ASIA PACIFIC spotkali się przedstawiciele międzynarodowej organizacji ANTEA zrzeszającej firmy opierające się na najwyższych standardach pracy w zakresie audytów, konsultacji, doradztwa podatkowego i prawa. Tym razem konferencja została zorganizowana w Wiedniu – nie mogło nas na niej zabraknąć! Tias reprezentowali członkowie zarządu: Dariusz Obrocki, Adam Smuga oraz Karol Kołodziejczyk.
15 edycja konferencji ANTEA 15th Spring EMEA&ASIA PACIFIC
W stolicy Austrii wspólnie z liderami firm księgowych, doradczych i prawniczych rozmawialiśmy o wyzwaniach współczesnego biznesu, a także o szansach na wzmocnienie międzynarodowej współpracy. Wydarzenie było wspaniałą okazją, aby spotkać się z naszymi przyjaciółmi ze Stowarzyszenia ANTEA, nawiązać nowe kontakty, podzielić się swoją wiedzą, praktyką, a także porozmawiać o planach rozwoju.
Członkowie z ponad 20 krajów uczestniczyli w kilku wystąpieniach i działaniach networkingowych.
"Konferencja Antea to doskonała szansa aby zobaczyć, jak ważna jest siła międzynarodowej współpracy pomiędzy firmami doradczymi. To moment, w którym dzielimy się swoimi doświadczeniami, wzajemnie inspirujemy dobrymi praktykami i rozmawiamy o najnowszych trendach w świadczonych przez nas usługach. Dzięki temu Klienci Tias mogą korzystać z najbardziej zaawansowanych usług świadczonych na najwyższym, międzynarodowym poziomie" - zauważa Adam Smuga, Managing Partner Tias Legal Smuga.
Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i inspirujące rozmowy.
Fot. ANTEA
O autorze
Anna Czyż
TIAS
Zobacz również
Ulgi podatkowe
Od 1 stycznia 2022 r. zarówno w podatku dochodowym od osób prawnych (CIT), jak i w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) obowiązuje znacznie poszerzony katalog preferencji podatkowych. Obok już istniejących ulg pojawiło się wiele nowych. Dlatego też warto przeanalizować możliwość skorzystania z oszczędności podatkowych, jakie dają ulgi.
Ograniczenia dotyczące preferencji w podatku u źródła (WHT - withholding tax)
Od stycznia 2022 w Polsce nareszcie wdrożone zostały nowe przepisy dotyczące podatku u źródła. Wprowadzenie zmian miało na celu nałożenie nowych ograniczeń w zakresie stosowania preferencji w podatku u źródła.
Wprowadzenie globalnego podatku minimalnego w Polsce (Pillar 2)
1 stycznia 2025 roku mają wejść w życie w Polsce nowe przepisy dotyczące globalnego podatku minimalnego w związku z przyjętą 14 grudnia 2022 r. dyrektywą unijną 2022/2523 w sprawie zapewnienia globalnego minimalnego poziomu opodatkowania międzynarodowych grup przedsiębiorstw oraz dużych grup krajowych w Unii (tzw. Dyrektywa GloBE).